Muutuv personalitöö eeldab uusi kompetentse
Just seetõttu on meil suur rõõm jagada uudist, et Eesti HR Seltsil on koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor valminud kaks mikrokraadi - „Rahatarkus ja finantsanalüüs personalijuhile“ ning „Värbamine digiajastul“.
„Rahatarkus ja finantsanalüüs personalijuhile“
Uuringud näitavad, et personalijuhid, kes omavad finantsoskusi, suudavad tõhusamalt juhtida personalikulusid ja panustada organisatsiooni majandustulemuste parandamisesse.
McKinsey & Company uuring rõhutab, et personalijuhi roll on olla strateegiline partner tippjuhtkonnale, kes suudab mõista ja toetada ettevõtte finantseesmärke. Rolli täitmine sisaldab muuhulgas võimekust luua ja kujundada tasusüsteeme, tasakaalustades organisatsiooni strateegilised ambitsioonid, ainelised võimalused ja töötajate ootused, oskust analüüsida tegevuskeskkonna arengute võimalikku mõju organisatsiooni majandustulemustele ja inimkapitalile ning teadmisi organisatsiooni arendustegevuste ja tasusüsteemi ühtseks väärtuspakkumiseks sidumiseks. Töötajate heaolu sisaldab vaimse ja füüsilise heaolu komponendile lisaks ka materiaalset heaolu, mistõttu on tööandja panus tööheaolu kujundamisel ka töötajate finantskirjaoskust toetavate süsteemide ja arendusprotsesside loomine.
Vaata täpsemalt ja registreeru juba 29. augustil algavasse „Rahatarkus ja finantsanalüüs personalijuhile“ mikrokraadi: https://eek.ee/mikrokraad/rahatarkus_finantsanaluus_personalijuhile/
„Värbamine digiajastul“
Digiajastul on värbamise protsessid muutunud palju keerukamaks ja tehnoloogilisemaks. Oskused kasutada kaasaegseid digitaalseid tööriistu ja platvorme võimaldavad värvata talente kiiremini ja tõhusamalt. Sotsiaalmeedia ja andmeanalüütika kasutamine on muutunud värbamise lahutamatuks osaks. Deloitte’i uuring toob esile, et ettevõtted, kes investeerivad digitaalsete värbamislahenduste arendamisesse, saavutavad paremaid tulemusi ja suudavad kohaneda muutuva tööjõuturuga. Edukat värbamist ja valikut toetavad praktilised oskused luua ja kujundada värbamise, valiku ning sisseelamise protsessi. Kujunenud keskkonnas edukas toimetulek eeldab teadmisi tarkvara ja AI rakendamise võimaluste kohta. Tööturg nõuab sourcingu baasteadmisi ja tehnikate tundmist ning rahvusvaheline ja piiriülene värbamine oskust arvestada välisvärbamise eripäradega. Õigete personalivalikute tegemine eeldab oskust kasutada kaasaegseid intervjueerimistehnikaid ning uus töötaja saab anda panust vaid juhul, kui tunneb, et ta on oodatud ning tema sisseelamine on toetatud.
Mikrokraad „Värbamine digiajastul“ alustab 9. oktoobril. Täpsemat infot jagavad EEK Mainor personalijuhtimise erialajuht Karin Kuimet karin.kuimet@eek.ee ja mikrokraadi juhtivõppejõud Helen Pärli helen@hrselts.ee . Juba augusti lõpus tulev kogu programm ka avalikuks – jälgi EHRS infokirja ja HRuudised.ee lehte.
Mikrokraadide õppe läbiviijad on oma ala eksperdid ja praktikud. Lisaks saavad osalejad liituda aktiivse kogukonnaga, kus jagada kogemusi ja luua väärtuslikke kontakte. Õpe toetab praktiliste oskuste arendamist, mis aitavad saavutada organisatsiooni strateegilisi eesmärke.
Lisainfo:
EEK Mainor personalijuhtimise erialajuht Karin Kuimet karin.kuimet@eek.ee
Mikrokraadi juhtivõppejõud Helen Pärli helen@hrselts.ee