WiE: Kaugtöö katseajal: uus lähenemine välistalentide värbamisel

Kaugtöö katseajal: uus lähenemine välistalentide värbamisel 

Tänapäeval kiiresti muutuval tööturul otsivad ettevõtted pidevalt viise, kuidas leida ja hoida tipptegijaid. Üks uuenduslik lahendus, mis välisriikidest värbamisel üha enam populaarsust kogub, on kaugtöö rakendamine katseajal. Selline lähenemine välisvärbamisele pakub paindlikku ja kuluefektiivset võimalust kindlaks teha, kas uus töösuhe sobib nii tööandjale kui ka kandidaadile, enne kui uus töötaja elukohariiki vahetab.

Välistalentide värbamine on jätkuvalt kasvutrendis 

Erinevatest analüüsidest ilmneb üheselt, et nii lühi- kui pikaajalises perspektiivis napib riigis kõrgemat linsadväärtust loovaid töötajaid, mistõttu on Eesti ettevõtted tööjõupuuduse leevendamiseks ja konkurentsivõime suurendamiseks järjest enam asunud välisvärbama ja tippspetsialiste Eestisse relokeerima. 

Märkimisväärselt on kasvanud ka rahvusvahelise kaugtöö populaarsus – see suundumus jätkub tugevalt ka sel aastal. Sageli on rahvusvaheline kaugtöö osa pikemast töötaja Eestisse toomise protsessist ehk töötaja teeb seni oma koduriigist kaugtööd, kuni ümberasumine Eestisse on võimalik. Uue lähenemisena on rahvusvahelise tippspetsialisti värbamisel pead kergitamas aga ka kaugtöö katseajal ehk prooviaeg.

Kaugtöö katseajal maandab riske 

Katseaja läbimine kaugtöö vormis on osa pikemast töötaja Eestisse toomise protsessist, kus töötaja saab tegelikult koheselt tööga peale hakata ning teise riiki kolimisega seotud tegevused saavad toimuda paralleelselt katseajaga või siis hoopis peale katseaega, kus mõlemale poole on selge, kuidas soovitakse töösuhet jätkata. 

“Tööandja jaoks võimaldab säärane meetod hinnata töötaja sobivust ja tõhusust. See on kuluefektiivsem, vähendades sellega mittesobiva kandidaadi palkamise riski. Lisaks võimaldab see töötajal kohe ka tööga peale hakata,” selgitab Work in Estonia ettevõtete konsultant Suzanna Vatter. Olles nõustanud mitmeid ettevõtteid välisvärbamise protessis näeb ta katseajal kaugtöö tegemist uue trendina, mis võimaldab töötajal hinnata kolimisele eelnevalt töö sobivust. Kui teise riiki ümberasumine on kindel, siis võimaldab meetod mugavamalt tegeleda erinevate administratiivsete tegevustega (elukoha leidmine, kolimisprotsess, laste lasteaia-koolikohad, vajadusel viisa jne).

Seega on kaugtöö katseajal väärtuslik vahend ettevõtetele, kes soovib, et uus meeskonnaliige saaks juba tööd alustada ja stressivabamalt uue keskkonnaga kohaneda. Lisaks sobib see ka neile, kes alles kaaluvad välistalendi ümberasumist, aga tahaksid olla 100% kindlad, et töösuhe on mõlemale poolele sobilik. Olenemata sellest, kas tegemist on lühiajalise projekti või alalise kolimisega, aitab see meetod teha teadlikumaid otsuseid ja seeläbi tagada ka püsivamat rahulolu uue töösuhte, eesseisvate muudatuste ja elukohariigiga.


Artikli autor

Suzanna Vatter


Previous
Previous

Wolt at Work: Solving 4 hybrid work challenges with food benefits

Next
Next

Kas uus inimene peaks sobima ametikohaga või ettevõttega?