Haige töötaja on ettevõttele kulu, ennetav tervise toetamine aga tulu

Tempokas töörutiinis on raske oma heaolu prioritiseerida, mistõttu jääb tihti enda eest hoolitsemine töökohustuste järel unarusse. Esimene prioriteet on töö ning seejärel on teine eesmärk igapäevaste toimetustega hakkama saamine. Ilma tervisele tähelepanu pööramata on aga keeruline püsida pikaajaliselt efektiivne ja rõõmsameelne nii tööl kui kodus. Ehk seetõttu ongi eestlane tervena elatud aastate puhul Põhjamaadest keskmiselt umbes kümme aastat maas? 

Kuna inimene veedab sisuliselt kolmandiku oma elust tööl, siis saab tööandja ka olla sellel teekonnal abiks ja töötajate heaolusse panustada. Mitte isegi saab, vaid peaks. Seda kõike, et töötaja oleks tervem ning motiveeritum. See kaotab nii mõnegi mureliku päeva nii tööandja kui töötaja aastast.

Palju nähakse lisahüvede pakkumises (tervisetoetus ja -kindlustus) ainult täiendavaid kulutusi, mis tagasi ei too ja on n-ö luksus töötajatele. Tõenäoliselt on kulud ja kogu protsess - pakkujate leidmine, koostöölepingute sõlmimine, töötajate haldus - kõige hirmutavam osa ning seetõttu lükatakse teema järgmisesse aastasse. Kuniks keegi selle jälle üles võtab ja ring hakkab uuesti peale.

Tegelikkuses on pilt vastupidine, vastavalt Maailma Majandusfoorumi uuringule võib iga töötajate heaolu edendamiseks investeeritud euro tagasi tuua 2,30 eurot investeeringutasuvust (ROI). Seda kõike tänu töölt puudumise vähenemisele, suurenenud töö efektiivsusele ja väiksemale stressitasemele. Kui see investeering aga jäetakse tegemata, siis uuringud näitavad, et see võib kulmineeruda töötajate läbipõlemise ning pikaajaliste haiguspuhkustega. 

Miks aga valida tervisekindlustus?

Kindlustuse sõlmimine on tavaplaanis väga pikk ja vaevaline protsess, kuna esmalt tuleb selgeks teha töötajate soovid ning seejärel otsida veel sobiv kindlustuspakkuja, kes kõikide nende soovidega arvestaks, koostaks pakkumise jne. Siin võib isegi öelda, et nii palju kui on töötajaid, nii palju on ka erinevaid vajadusi. Tihti ei mahu ka pakutavad poliisid hinna tõttu maksuvabastuse raamidese või kindlustusseltsidel pole ressurssi ja soovi teha erilahendustega pakkumisi väiksematele ettevõtetele. 

Kokkuvõttes võib selle saavutamine venida kuudepikkuseks teekonnaks ning idee tasandilt kaugemale mitte jõuda. Stebby võimaldab uudse lahendusega tervisekompensatsiooni ning -kindlustust mugavalt ning suurema vaevata kombineerida ühes keskkonnas.

Uus tervisekindlustuse moodul lihtsustab tööd

Stebby uus ravikindlustuse moodul üheskoos 360° Tervisekaitsega pakub kolme erinevat tervisekindlustuse paketti - Ela Tervelt, Ravi Kiirelt ning Ole Hoitud, mis arvestavad töötajate soovidega ning sealhulgas kohalduvad ka maksuvaba tervise edendamise kuludega (400 € aastas). Sealhulgas jätavad paketid ka piisavalt valikuvabadust ning paindlikkust ka töötajatele. Kes soovivad lisaks kindlustusele kasutada Stebbys tervisekompensatsiooni, saavad näiteks valida Ela Tervelt paketi, mis jätab alles ka 200 € maksuvaba terviseraha heaoluteenuste soetamiseks. Kes tahavad täielikult kindlustuse peale jääda, saavad valida kahe paketi vahel vastavalt sellele, millised katted neid rohkem kõnetavad. 

Seetõttu on kindlustus töötaja jaoks kindel teenus, millega saab valida, kas ja palju ennetustööd tervise kasuks teha. Samal ajal on see ka turvatunne nii tööandjale kui ka töötajale, kuna tõsisema haigestumise või vigastuse korral ei pea muretsema, kas töötaja saab endale vastavat ravi lubada. Oluline on ka see, et tööandjale ei tekita see lisaks uusi maksukohustusi, vaid paketid on maksuvabaks terviseedenduseks mõeldud.

Lõpetuseks tasub meeles pidada, et tööülesandeid täitev töötaja ei ole kulu ning on kuldaväärt vara ettevõttele. Küll aga muutub ettevõttele kuluks pidevalt haige, kurnatud ja puuduv töötaja. Kumba sina eelistad? Nii tervisekindlustus kui ka heaolukompensatsioon on mõlemad hallatavad Stebbys ning ei nõua haldamiseks sinult lisa vaeva. Uuri lisa 360° Tervisekaitse kohta https://business.stebby.eu/tervisekaitse/ ning Stebby tutvustuse ja teenused leiad nagu ikka stebby.eu.


Artikli autor

Elis Toomik


Previous
Previous

E-tõukeratta täisteenusrent: värske õhk, tugev vaim, mugavus ja keskkonnasõbralikkus

Next
Next

Jobilla: How to get candidates without buying headhunting