Tööandjate algatusega Vägivallavabaks liitus telekommunikatsiooniettevõte Telia

„Lähisuhtevägivald on tõsine probleem, millel on laiaulatuslik mõju nii üksikisikutele kui ka ühiskonnale tervikuna. Telias usume, et vastutustundlik tööandja saab anda oma panuse selle probleemi teadvustamisse ning ennetamisse,“ ütles Telia personalidirektor Ingrid Viinapuu.

Telia liitus President Kaljulaidi Fondi algatusega Vägivallavabaks, et aidata kaasa turvalisema ja toetavama töökeskkonna loomisele ning pakkuda oma töötajatele teadmisi ja tööriistu, kuidas märgata ja reageerida lähisuhtevägivalla ilmingutele. "Töökohal veedetakse suur osa ajast ning tööandjal on ainulaadne võimalus toetada neid, kes võivad vajada abi ja julgustada avatud vestlust ühiskonnas olulistel teemadel. Koos saame astuda reaalseid samme vägivallavabama tuleviku suunas,“ märkis Viinapuu (pildil).

"Telia kui ühe Eesti hinnatuima tööandja liitumine algatusega on samm turvalisema ja tervema ühiskonna poole, kus mõistetakse, et lähisuhtevägivalla ennetus on meie kõigi ühine vastutus. Aitäh, et olete osa sellest muutusest!" lausus algatuse juht Triin Adamson.

Lähisuhtevägivald on väga levinud, ent ka väga varjatud probleem. Osalisi, kes saaks õigete oskuste korral märgata ja abile suunata, on samas palju, näiteks töökoht on sageli ohvrile ainus turvaline paik. Sageli ei suuda ohvrid vägivallast rääkida, mistõttu on eriti oluline roll just kõrvalseisjatel, sealhulgas tööandjatel. Tööandja saab olla oluline ennetaja, märkaja ja abistaja, sest ta puutub iga päev kokku töötajatega, kes võivad olla nii ohvrid, toimepanijaid kui ka kõrvalseisjad.

Oluline on siinkohal mõista, et tööandja ei pea ise töötajatega seotud juhtumeid lahendama. Selleks on Eestis teenused, mida pakuvad väljaõppe saanud spetsialistid. Enamasti viibivad töötajad töökeskkonnas või kodukontoris tööd tehes pea poole ärkveloleku ajast. See on märkimisväärselt pikk aeg, mil täheldada muutusi nii töötajates kui ka töökeskkonnas.

Tööandjate algatus Vägivallavabaks ühendab tööandjaid, kes usuvad, et töökeskkonnal on oluline roll lähisuhtevägivalla ennetamisel ja vähendamisel. Algatusega on oodatud liituma kõik tööandjad, olenemata tegevusvaldkonnast või organisatsiooni suurusest. Sealhulgas nii äriühingud, mittetulundusühingud, sihtasutused ja teised juriidilised isikud, kes jagavad algatuse väärtusi ja visiooni. Samuti teemast huvitatud kodanikud.

Lisaks esimestele suurliikmetele Enefit, Betsson Group, SOL Baltics ja Ensto Estonia on algatuse tavaliikmed ka IKEA, Bolt, Nordea, Lidl Eesti ja Swedbank.

Algatusega saab liituda aadressil www.vagivallavabaks.ee

Previous
Previous

Kas sinu ettevõte on Top Tööandja?

Next
Next

Kui suurt töötasu on Eestis majanduslikuks toimetulekuks vaja?