Peresõbraliku tööandja programmi saab taas kandideerida!

Enam kui aastase vaheperioodi järel avaneb nüüd taas võimalus kandideerida Sotsiaalministeeriumi peresõbraliku tööandja märgise programmi. Tööandjate seas populaarsust kogunud põhjaliku ja tasuta arenguprogrammiga saavad liituda organisatsioonid nii era- kui avalikust sektorist ja vabaühendustest.

2023. aastal Eesti elanikkonna seas läbi viidud uuringu järgi tunnistas ligi kaks kolmandikku töötajatest, et peresõbralikkus on väärtus, mille puudumine paneks neid kaaluma töökohavahetust.

Mõistagi ei tähenda peresõbralikkus kaugeltki ainult paindlikku töökorraldust või ühisüritusi ega ole suunatud üksnes väikelastega peredele. Programm hõlmab pere- ja töötajasõbralikkust kõige laiemas tähenduses, mille aluseks on töötajate heaolu väärtustamine ja vastava organisatsioonikultuuri loomine.

„Paindlikkus ning erinevate vajaduste arvestamine tähendab sobivate kombinatsioonide leidmist nii tööandja kui töötaja poolelt, et töö- ja pereelu saaks võimalikult sujuvalt ühildatud. Programmis osalevatel väga eri tüüpi tööandjatel on selleks erinevaid kogemusi ja praktikaid ning programmi üks suur väärtus on muuhulgas see, et osalejad õpivad üksteiselt,“ toob välja Sotsiaalministeeriumi laste heaolu osakonna peaspetsialist Alice Juurik. Tema sõnul on näiteks viimasel ajal tõusnud üheks väga „kuumaks teemaks“ hübriidtöö korraldamine ehk tööaja jagamine kodu- ja tavakontori vahel nii, et rahul oleksid nii töötaja kui tööandja. „Päevakajalisi suundumusi tööelus ja tööandjate vajadusi arvestame ka arenguprogrammi kujundamisel,“ lisab Juurik.

Oma organisatsiooni arendamiseks ning peresõbraliku tööandja märgise pälvimiseks pakub arenguprogramm tööandjatele mitmekülgset toetust, koolitusi ja mentorlust ekspertide käe all. Sobivate mentorite leidmist ja mentorprogrammi koordineerib Eesti HR Selts.

Programmi läbitakse sõltuvalt organisatsiooni olukorrast ja tegevuste elluviimise võimalustest 1,5-3 aastat. „Märgis on töötajatele nii-öelda kvaliteedimärk ja hea indikatsioon ka töökohta kandideerimisel, et selles organisatsioonis  väärtustatakse inimeste heaolu,“ ütleb Juurik.

Miks unikaalse arenguprogrammiga liituda?

  • Saate pere- ja töötajasõbralikkust edendada oma organisatsioonis süsteemselt;

  • Muudatuste elluviimist teie organisatsioonis toetavad professionaalsed mentorid ja koolitajad;

  • Lisaväärtust annavad võrgustiku üritused ja kogemuste vahetamine teiste organisatsioonidega;

  • Meetmete tulemusel loovad rahulolevad töötajad organisatsioonile rohkem väärtust;

  • Märgis aitab tõsta organisatsiooni atraktiivsust uute töötajate värbamisel;

  • Tegemist on põhjaliku professionaalide toel läbiviidava arenguprogrammiga, milles osalemine on tööandjale tasuta.

Seekord võetakse programmi kuni 40 tööandjat ning kandideerimine on avatud kuni 20.01.2025. Kandideerimiseks tuleb täita vorm Tööelu veebilehel. Sealt leiab ka rohkem infot arenguprogrammi kohta ja vastused levinumatele küsimustele.

Peresõbraliku tööandja programmi veab eest Sotsiaalministeerium, programmi tegevusi koordineerib sisupartner Targa Töö Ühing ning tööd mentoritega korraldab Eesti HR Selts. Programmi elluviimist rahastab Euroopa Liidu Sotsiaalfond.


Lisainfo:

Ave Laas, Targa Töö Ühing

ave@smartwork.ee

Huvi korral saab kandideerimisega seotud küsimusi esitada 8. jaanuaril 2025 kell 9-10 infohommikul Zoomis. Salvesta infohommiku link oma kalendrisse ja kohtume!


Previous
Previous

Suur ülevaade 2025–2026 maksumuudatustest

Next
Next

Uus aasta toob hulga maksu- ja aktsiisitõuse