Tiimiüritused ja nende vajalikkus
Palju räägitakse tööandja brändingust, värbamisest, onboardingust, offboardingust jne, aga vähe räägitakse organisatsioonis toimuvatest üritustest ja nende vajalikkusest. Inimesed on üks olulisemaid ressursse igas organisatsioonis ja töötaja produktiivsust mõjutab nende rahulolu.
Töötajate rahulolu tõstmiseks on erinevaid viise, näiteks: tunnustamine, töö-ja eraelu tasakaalu hoidmine, arenguvõimaluste ning muude lisandväärtuste pakkumine (tervisekindlustus, sporditoetus, kodukontor jne). Üks võimalus kuidas töötaja rahulolu tõsta, on tiimiürituste korraldamine, läbi mille õpivad tiimiliikmed üksteist paremini tundma ja kogutakse uusi ideid. Igapäevase tööelu kõrval on see väga oluline oskus osata võtta aeg maha ja teha koos tiimiga midagi muud.
Miks on tiimiüritused vajalikud?
Olgu selleks kas tiimiüritused või üleüldised ettevõttes korraldatavad üritused - need aitavad luua ühtekuuluvustunnet, tugevdada meeskonna dünaamikat ja suurendada meeskonnatöö efektiivsust. Ja mitte ainult, igapäevaselt tööd tehes ei tunne me tegelikult tiimiliikmeid piisavalt hästi, vabamas keskkonnas saame üksteist paremini tundma õppida, läbi mille oleme rohkem avatud ja julgeme avaldada oma mõtteid/arvamusi. Tänu sellele on omakorda lihtsam ja parem saavutada töös seatud eesmärke.
Kuidas valida ja kui tihti peaks korraldama tiimiüritusi?
Kõige parem viis selleks on kaasata kogu tiim, koguda kokku nende soovid mida nad teha tahaksid. Seejärel otsus langetada selle põhjal mida enamus teha soovivad. Oluline on valida üritus, mis sobib tiimi vajadustega ning julgustab tiimiliikmete omavahelist suhtlust ja koostööd. Tiimiüritusi ei pea korraldama väga tihti, piisab ka kahest korrast aastas. Eriti oluline on neid korraldada siis kui tulevad uued liikmed, sest see aitab neil paremini organisatsiooni sulanduda.
Mõned näited tiimiüritustest
Teambuilding-mängud: Erinevad mängud ja harjutused, mis on loodud meeskonnatöö parandamiseks ja koostöö suurendamiseks.
Seminarid ja koolitused: Professionaalsed koolitused või seminarid, mis on suunatud meeskonnaliikmete oskuste arendamisele ja teadmiste jagamisele.
Retked ja seiklusüritused: Matkad, seiklusrajad või muud füüsilised tegevused, mis julgustavad meeskonnaliikmeid omavahel suhtlema ja koos probleeme lahendama.
Vabatahtlik töö: Ühine osalemine heategevuslikes projektides võib tugevdada meeskonnatunnet, pakkudes ühise eesmärgi nimel koostöö kogemust.
Loovtegevused: Kunsti, muusika või muude loovtegevuste kaudu saab meeskond arendada innovatsioonilist mõtlemist ja suurendada loovust.
Töötubade korraldamine: Praktilised töötoad, kus meeskonnaliikmed saavad õppida uusi oskusi ja töötada koos konkreetsete ülesannetega.
Tiimiväljakutsed: Mitmesugused väljakutsed ja võistlused, mis panevad meeskonnaliikmed proovile ja arendavad nende koostööd.
Täna on tööturul üha enam inimesi, kes peavad lisaks huvitavale ja väljakutseid pakkuvale tööle, heale töötasule ning paindlikkusele oluliseks ka ühtekuuluvustunnet, mis võib osutuda määravaks töökoha valikute tegemisel. Seetõttu on oluline, et ühised tegemised väljaspool tööaega oleksid näiteks tiimiürituste näol olemas. Suurendades tiimi koostööd ja efektiivsust, saavutame paremini soovitud tulemused.
Artikli autor