Kontorikeskkonnas seatakse esikohale töötajate kaasamine
ISS-i uue ülemaailmse uuringu kohaselt on töötajate kaasamine üleilmsete ettevõtete jaoks COVID-i järgselt esmatähtis ja peaaegu kaks kolmandikku investeerib oma kontorisse. Lisaks ei ole enamikul ettevõtetel plaanis kontoripinda vähendada. Ettevõtted, kes plaanivad vähendada, investeerivad samal ajal oluliselt ka parema innovatsiooni ja koostöö võimaldamisse. Kokkuvõttes ei ole kontor veel kaugeltki surnud — seda lihtsalt kasutatakse ümber.
Töökoha prioriteedid on ettevõtete jaoks viimase paari aasta jooksul oluliselt muutunud. Töötõhusus ja kulude kokkuhoid olid ühed kõige olulisemad tulemused kontori planeerimisel ja otsuste tegemisel enne COVID-it. Nüüd on esikohal töötajate kaasamine, samas kui talentide ligimeelitamine on muutunud esiviisiku uueks prioriteediks.
Need järeldused põhinevad uuel uuringul, mille viis läbi juhtiv töökohtade ja hoonete haldamise ettevõte ISS, mis hõlmas 100 oma ülemaailmset klienti, hõlmates erinevaid tööstusharusid, sealhulgas mõningaid maailma suurimaid panku ja professionaalseid teenuseid osutavaid ettevõtteid. Arvamused hõlmavad hinnanguliselt enam kui miljonit kontoritöötajat kogu maailmas.
Kohanemine hübriidsete töömustrite ja isiklike eelistustega
Inimestele suunatud eesmärkide saavutamiseks on enamik ettevõtteid otsustanud investeerida oma töökoha pakkumistesse, uuendades oma ruume, kontorikeskkonda ja töötajate kogemusi — eelkõige selleks, et võimaldada töötajatel paremat innovatsiooni ja koostööd, meelitada inimesi kontorisse ja tõhustada. kuuluvustunne.
acob Aarup-Andersen, ISS World Services A/S grupi tegevjuht, ütleb:
Võim globaalsetel tööturgudel on pärast paljusid aastakümneid, mil see eelistas tööandjaid, nihkunud töötajatele. Lisaks kiirendas pandeemia hübriidseid töömudeleid ja töötajate ootusi paindlikkusele. Tööandjate uus ülesanne on täita neid ootusi viisil, mis rahuldab nii töötajate kui ka ettevõtte tootlikkuse vajadusi. Küsimus ei ole selles, kas inimesed on kontoris; küsimus on selles, kuidas nad saavad tööl kõige paremini areneda, uuendusi teha ja koostööd teha.
Praegu näeme paljusid ettevõtteid, kes määratlevad oma kontorid ümber, et kohaneda hübriidsete töömustrite ja isiklike eelistustega, keskendudes nii füüsilisele kohale, kus inimesed töötavad, kui ka kogemustele, mida inimesed kontorisse tulles saavad.
Tulevase töökoha jaoks pole ühtegi mudelit, mis sobib kõigile
Uuring näitab ka, et 69% ettevõtetest kas laiendavad oma kontoripinda, kujundavad ümber või säilitavad olemasolevat või ei ole otsustanud, samas kui 31% on otsustanud seda vähendada. Viimane rühm on aga ka see, kes investeerib kõige rohkem töökoha uuendamisse.
Jacob Aarup-Andersen ütleb:
Hoolimata kinnisvara jalajälje erinevast lähenemisest on töötajate kaasamise eesmärk sama. Homse töökoha planeerimisel ei ole kõigile sobivat mudelit, sest töökoht peab sobima iga ettevõtte ja selle töötajatega. Üks on aga kindel: ennustused büroo surma kohta on tugevalt liialdatud. Selle asemel oleme praegu tunnistajaks töökohtade ümberpaigutamisele globaalses mastaabis.
Artikli tõlkis ja toimetas