Doktoritöö "Workplace Fun for Employee Engagement: A Function of Organizational Culture?" kokkuvõte

Doktoritöö "Workplace Fun for Employee Engagement: A Function of Organizational Culture?" autoriks on Lacey Logan (2022) ning see keskendub töökeskkonna lõbususe (inglise keeles workplace fun) rollile töötajate kaasamises ja organisatsioonikultuuri mõjule selles protsessis.

Peamised tulemused ja avastused

Uuring tõestas, et lõbusa töökeskkonna loomine on tihedalt seotud töötajate kaasatusega. Lõbusate tegevuste ja sündmuste korraldamine suurendab töötajate emotsionaalset, füüsilist ja kognitiivset kaasatust. Kui töötajad tunnevad rõõmu ja naudingut tööga seotud sotsiaalsetest ja mängulistest tegevustest, tõstab see nende pühendumust oma ametikohustuste täitmisel.

Personalijuhid saavad siit olulise õppetunni: hästi korraldatud lõbusad tegevused töökeskkonnas võivad suurendada töötajate pühendumust ja motivatsiooni.

Töös tuuakse esile, et lõbus töökeskkond ei pruugi kõiki töötajaid samal viisil mõjutada. Uuring käsitleb, kuidas isiksuseomadused (nt ekstravertsus, neurootilisus) ja generatsioonide erinevused (näiteks nooremad töötajad, nagu näiteks Z-generatsioon, on lõbususe suhtes avatumad) mõjutavad töötajate suhtumist töökeskkonna lõbusse. Ekstravertsemad töötajad kogevad töökeskkonna lõbusust positiivsemalt ja see tõstab nende kaasatust rohkem kui näiteks kõrgema neurootilisuse tasemega töötajatel, kes võivad töökeskkonna lõbusust näha segava või ebaautentsena. Personalijuhid peaksid seetõttu arvestama, et lõbusate tegevuste ja meelelahutuse pakkumisel tuleb teada töötajate individuaalseid eelistusi ja erinevusi.

Töö toob esile mitmesuguseid tegevusi, mida personalijuhid saavad rakendada, et suurendada töökeskkonna lõbusust ja töötajate kaasatust. Näiteks töötajate sünnipäevade tähistamine, lõbusad meeskonnamängud, temaatilised üritused ja igapäevased väiksemad tegevused (nt juhuslikud riietuspäevad, ühisüritused) loovad töökeskkonna, kus töötajad tunnevad end rohkem kaasatuna ja motiveerituna. Need tegevused aitavad luua positiivseid tööelamusi ja tugevdavad töötajate vahelist usaldust.

Kokkuvõte

Lacey Logani doktoritöö annab olulist teadmist ja praktilisi soovitusi, kuidas personalijuhid saavad töökeskkonna lõbusust tõhusalt kasutada, et suurendada töötajate kaasatust.

Peamine õppetund on see, et töökeskkonna lõbusus, olgu see tegevuste või organisatsioonikultuuri osana, suurendab töötajate pühendumust ja tulemuslikkust.

Doktoritööga saab tutvuda siin.


Kokkuvõtte koostas

Katrin Kivisild


Previous
Previous

Väärtused kui ettevõtte alustala ehk kuidas ehitada konkurentsieelist kindlustavat vundamenti

Next
Next

10 praktilist ajajuhtimise nippi, mis tõstavad meeskonna tulemuslikkust