Tööandjad ja President Kaljulaidi Fond asuvad üheskoos lähisuhtevägivalda tõkestama
Tööandjad ja President Kaljulaidi Fond käivitavad üheskoos algatuse Vägivallavabaks, mille eesmärk on aidata kaasa lähisuhtevägivalla vähendamisele. Esimeste majakatena liitusid algatusega Eesti Energia, SOL Baltics, Betsson Group ning Ensto Estonia.
"Liiga paljud lähisuhtevägivalla juhtumid jäävad Eestis märkamata ja abivajajad abile suunamata. Seettõttu on väga tähtis, et kõrvalseisjad, sealhulgas tööandjad, mõistaksid vägivalla olemust ning oskaksid abivajajad abile suunata," ütles president Kersti Kaljulaid. "Selle algatusega anname lootust ohvritele ja tööriistakasti tööandjatele, kes võivad olla just need, kes saavad esimesena muret märgata ja toeks olla."
“Lähisuhtevägivald võib tabada meid kõiki – olenemata sissetuleku suurusest, elukohast, haridusest või soost. Paljudele töötajatel võib töökoht ja tema juht olla ainus, kus ja kellega ta end turvaliselt tunneb. Hea juht märkab enda meeskonnaliikme käitumise ja emotsionaalse seisundi muutust,” märkis SOL Balticsi juhatuse esimees Rinel Pius, kelle juhitud ettevõttes töötab üle 2000 töötaja.
Ta on veendunud, et tööandjal on suurem jõud ja mõju kui üksikisikul ning tal on sotsiaalne vastutus enda töötajate ees. “Meie töötajatel on pered koos lastega ehk suudame teadlikkuse tõstmisega mõjutada enam kui 5000 elu. Nende seas on nii ohvrid kui vägivalla toimepanijad, kuid ka lapsed, kes peremustrid oma ellu kaasa võtavad. Usume, et teadlik ja hooliv tööandja saab aidata kaasa lähisuhtevägivalla tõkestamisele ning algatus annab meile selleks vajalikud oskused,” lausus SOL Balticsi juhatuse esimees.
Eesti Energia töötajakogemuse direktor Kadi Piikov nentis, et tööandjatel on suur roll töötajate heaolu tagamisel, mistõttu on nende organisatsiooni jaoks ka äärmiselt oluline tegeleda lähisuhtevägivalla ennetusega. “Liitusime algatusega, kuna selle sisu peegeldab meie väärtusi. Üheks neist on “Hoolin (inimesest)”, mis tähendab, et me ei saa jääda kõrvaltvaatajaks, kui meie ümber on inimesi, kes vajavad abi ja tuge. Meie ettevõtte mõju ulatub läbi meie töötajate ka paljude ühiskonna liikmeteni, olles läbilõige ühiskonnast. Koos saame aidata luua tervema ja turvalisema ühiskonna ” sõnas Piikov.
Ensto Estonia tegevjuht Kristy Valgma sõnas, et algatusega liitumisel juhinduti samuti väärtustest ning soovist anda oma panus parema ühiskonna loomisesse. “Meie organisatsioon on valmis sammuks vägivallavabama ühiskonnas suunas, sest meie väärtused usaldus, loovus ja üheskoos võidame toetavad seda,” ütles Valgma.
“Kestliku ettevõttena on Betsson pühendunud positiivse mõju loomisele kogukondades, kus tegutseme. Meil on au teha koostööd tööandjate algatusega, et aidata kaasa lähisuhtevägivalla vähendamisele. See on tõsine ühiskondlik probleem, mis mõjutab nii üksikisikuid kui ka kogukondi laiemalt. Meie soov on tõsta teadlikkust ja luua tööl turvaline keskkond, kus inimesed tunnevad end julgustatuna otsima abi ja saama tuge. Usume, et üheskoos on meil võimalik luua positiivseid muutusi, mis on kasulikud nii üksikisikutele, tööandjatele kui ka ühiskonnale tervikuna,” lausus Betsson Groupi Baltikumi personalijuht Jaarika Nurmsalu.
Algatus koos esmaste teenustega avatakse tööandjatele selle aasta detsembris. Teemast huvitatud organisatsioonid on aga juba praegu oodatud President Kaljulaidi Fondiga ühendust võtma.
Foto: Tööandjate algatuse Vägivallavabaks majakasliikmete esindajad: Eesti Energia, SOL Baltics, Betsson Group ning Ensto Estonia.
Allikas: President Kaljulaidi Fond