Täna, 8. märtsil tähistatakse rahvusvahelist naistepäeva!

Rahvusvahelist naistepäeva on peetud juba 1911. aastast kui toimus esimene naistepäeva kogunemine, mida toetas toona üle miljoni inimese. 

2024. aasta naistepäeva kampaania teema on kaasamisele innustamine (või inglise keeles inspire inclusion) ühiskonna aspektides, rõhutades kaasamise olulist rollide soolise võrdõiguslikkuse saavutamisel. Selleaastane kampaania kutsub üles lõhkuma barjääre, tõstma teadlikkust stereotüüpidest ja looma sellist keskkonda, kus naised oleks väärtustatud ning austatud.

Naistepäeva tähistamisega kaasneb lisaks ka mitmeid erinevaid traditsioone ja kombeid, sh töökeskkondades. Uurimaks, mida mehed naistepäevast arvavad ja kas ning kuidas organisatsioonides seda tähistatakse, võtsime ühendust erinevate tippjuhtidega.

Rinel Pius, SOL Baltics tegevjuht: “Minu isale meeldis tihti ilma põhjuseta emale lilli kinkida. Aga naistepäeval tuletas ta ka meile, poistele, alati seda meelde, et nüüd on teie kord. Seega on minu jaoks naistepäev alati oluline olnud. SOL-is on meil mõned mehed ja palju naisi. Austame neid iga päev ja alati. Aga ometi naistepäeval tekib eriline isu meil meestel üles võtta laulujoru või teha kingiks mõni lahe video või valmistada neile pannkooke. Ühesõnaga teha midagi natuke tavapärasemast erilist. Sel reedel oleme oma naistega meie kontorites jälle koos midagi korraldamas. Kallid naised, nii SOLis kui EHRS-is, hoolimata meie eestlaslikust mehelikust tuimusest armastame teid palju ja südamest! Ja läheme selle välja näitamisega üha paremaks!”

Rainer Rohtla, Coop Eesti Keskühistu juht: “Naistepäev tähendab minu jaoks päeva, kus iga naist väärtustatakse. Igapäeva elus ei pruugi kõik naised saada tänu ja tunnustust selle eest, et nad on olemas. Naistepäev on aga päev, millal see kõikideni jõuab. Tunnustamist ja inimeste väärtustamist võiks alati rohkem olla, seega on suurepärane, et vähemalt ühel päeval aastas kõik kallid naised seda tunda saavad. Ise olen kahjuks käesoleval aastal kohustuste tõttu Eestist eemal, aga kõik on nii korraldatud, et naistepäeva tunne siiski kõikideni jõuaks.”

Jüri Saarma, GScani COO: “Esimene emotsioon on see, et IWD (International Women’s Day) näol pole tegemist kindlasti kõige lihtsama tähtpäevaga. Viimase 10 aasta jooksul olen töötanud tehnoloogiaettevõtetes ja kümnest erinevast riigist, millega olen olnud seotud, on see kahes olnud ametlik vaba päev - Uganda ja Saksamaa. Mitmetes on tekitanud kindlasti küsimusi, et kas ja ka kuidas selline tähtpäev vajab töökeskkonnas ära märkimist või tähistamist. Ise olen otsustanud nii, et IWD jätab hea võimaluse sobiva tõlgenduse igale ühele endale valida. Lisaks, minu arust lilli ei saa kunagi liiga tihti kinkida, sõltumata kinkija või saaja soost.”

Remo Ojaste, Combat Ready COO: “Mida tähendab minu jaoks naistepäev!  Tegelikult väga mitte midagi 🙃  Aga mida tähendavad minu jaoks naised! Naised on Elu alus nad on emad ning ilma nendeta oleks maailm lihtsalt poleks. Iga päev on minu jaoks naiste päev. Kohtlen neid austusega ning üritan toetada ning aidata, seal kus tarvis. Kõige rohkem teen ma seda loomulikult oma enda kodus elava naisega! Lisaks on mul väike tütar, kellest ühel päeval sirgub naine. Proovin olla temale heaks eeskujuks ning näidata, kuidas naist kohelda võiks! Sellest tulenevalt ma väga midagi erilist ja originaalset ei tee, sest naised on üli olulised iga päev. Lilled, ilusad sõnad südamest on muidugi standart, ilma selleta ei saa. Vahel õnnestub ka midagi muud erilist teha, aga selleks ei ole vaja naistepäeva. Üldiselt 1 päeva aastas mees olla naise jaoks on vähe! Iga päev tuleb enda naist ja naisi meie ümber hoida! Mida rohkem hoiad, seda parem on elu!”

Agu Remmelg, Coursy.io asutaja ja tegevjuht: “Meie Coursy’s teame, et iga projekt, iga koosolek ja iga kohvipaus on parem, kui meie naiskolleegid on meiega. Seetõttu tervitame rahvusvahelist naistepäeva kui suurepärast võimalust oma naisperet lilledega tervitada ja üks ühine koogisöömine teha. Kohvitassid tõstame aga kõigi toredate naiste terviseks, kellega meil on au koostööd teha. Loomulikult peame silmas ka armsaid Eesti HR Seltsi naisi, kes koos suudavad nii palju.”

Urmas Kõiv, Heateenindus.ee, Areng.ee, Turundustreff.ee asutaja ja juht: “Naistepäev on imeline võimalus tunda ja väljendada austust ning armastust naiste vastu kes mängivad olulist rolli minu elus. Naistepäeval püüan välja mõelda ja luua midagi sellist, mis valmistab erilist rõõmu just minu jaoks tähtsatele naistele. See päev on pisut nagu puhkus, ja iga naine päeva uhkus. On palju lilli, palju sära ning naiste ümber rõõmsat kära. Nautigem Naistepäeva🥰”

Soovime ka Eesti HR Seltsi poolt head naistepäeva!  

Previous
Previous

Osale tiimiga e-etteütlusel!

Next
Next

2023. aasta keskmine palk oli 1832 eurot