Arenguvestlused on ajast ja arust, peame hoopis koostöövestlusi!

Kevad on tavaliselt tibude lugemise aeg ning see tähendab, et ettevõtetes üle Eesti peetakse arenguvestluseid. Aga kui paljud arenguvestlused on tõeliselt efektiivsed ja tulemuslikud?

Ausalt öeldes tunnen läbi ekraani, kuidas mõtlete: “Jah, arenguvestlused on ainult üks linnukeste rivi ning tüütu iga-aastane kohustus.”

Justnimelt kohustus, mitte võimalus. Aga see ei pea nii olema. Tihti on vestluse eestvedajaks juht, kellel on oma nägemus, mis läks eelneval perioodil hästi, mis oleks võinud paremini minna ja mis on uue perioodi eesmärgid.

Nii võtab juht töötajalt ära tema eduelamuse ja olulised ning edasiviivad õppimiskohad. Tulemus? Pühendumuse ja motivatsiooni langus. Tühjustunne.

Arenguvestlused loodi selleks, et jõupositsioonil juhataja saaks töötajate tulemusi paremini kontrollida ja hinnata. Tänapäeval on see ajast ja arust lähenemine, mis soodustab ja võimendab hierarhiat. Selline suhe ei loo usaldust ja partnerlust, mida kaasaegsed juhid edukaks tööks vajavad.

Tere, koostöövestlused!

Nobel Digitalis oleme arenguvestlused ajaloo prügikasti visanud ning selle asemel peame hoopis koostöövestlusi. Iga uus töötaja saab koostöövihiku, mis koosneb kahest osast: individuaaltöö ja koostöövestlus.

Vihik aitab töötajal oma mõtted ja unistused selgemaks saada, need sõnastada ning seejärel ellu viia.

Individuaaltöö eesmärgiks on suure pildi visualiseerimine. Olulisel kohal on missiooni sõnastamine, mis aitab paremini eesmärke seada ja ettevõttega koostööd teha. 

Kui töötaja on enese jaoks missiooni paika loksutanud ning juht on sellest teadlik, on töötaja juba poolel teel unistuste täitumise poole.

Mõtestatud ja motiveeriva teekonna läbimisele aitab kaasa oma elu pildi kaardistamine. Paljud inimesed planeerivad oma äritegevust või töökarjääri, kuid ei kasutata sama metoodikat isikliku elu kujundamiseks.

Aga peaks, sest isiklikud ning tööga seotud eesmärgid ja plaanid on omavahel tugevalt seotud ning võtted edukaks olemiseks on samad.

Koostöövestlus on jutuajamine juhi ja töötaja vahel, mis ühildab Nobeli tegemised ning töötaja isiklikud kasvusoovid. Meie jaoks on siiralt väga oluline, et inimestele meeldiks meie juures töötada. Et ettevõte looks töötajatele võimaluse areneda ja õppida.

Koostöövestluse juhtivaks pooleks on alati töötaja. Juhtkond seab igaks aastaks ettevõtte rahalised eesmärgid, kuid isiklikud eesmärgid pakub välja töötaja ise. Seni ei ole pidanud juhid valitud eesmärke muutma.

Koostöövestlused toimuvad kord kvartalis. Neis vaadatakse tagasi eelnevale perioodile ning antakse ausat tagasisidet nii õnnestumistele kui ka kui asjadele, mis vajavad parandamist. Meie üheks väärtuseks on tahe ehk julgus teha uusi asju ja tunda ebamugavust, sest just nii õpime kõige rohkem. See väärtus on aluseks ka kõigile meie koostöövestlustele.

Toome koostöövestlused teie ettevõttesse

Oleme Nobel Digitalis vihikut ja koostöövestluseid kasutanud juba kolm aastat. Nende aastate jooksul oleme vihikut vastavalt tagasisidele täiendanud ning praeguseks on vihik väga hea tööriist. Jagame hea meelega oma teadmisi ning koostame koostöövihiku ka teie ettevõttele, võttes arvesse teie tegutsemisvaldkonda ning väärtuseid.

Mida arvavad meie töötajad?

Loovjuht Kadi: “Loomulikult olen tööandja tagasisidestamisega kokku puutunud ka paljudes varasemates töökohtades. Kuskil mujal ei ole need olnud aga nii põhjalikud, läbimõeldud ja struktureeritud kui Nobel Digitalis. Nobeli koostöövestluste suunavad küsimused aitavad läbi mõelda kõik tööelu puudutavad teemad. Ka need, mis mõnikord ununema kipuvad või ebaolulised tunduvad. See aitab välja tuua muresid, soove ja rõõme, millest tavaolukorras ilmselt ei räägita. See on töötajale hea võimalus eneseanalüüsiks. Saab korra aja maha võtta ja päriselt mõelda, et miks ja kuidas ma seda kõike siin teen.”

Kliendihaldur Rando: “Kui hetkeemotsioonid kaaperdavad aju, on koostöövihik suurepärane. Sinna sisse kiigates ja asjade üle mõeldes meenub see, kus sa olid ja kuhu teel oled – vahet pole, kas räägime tööst, elust enesest või oma unistustest. Ava töövihik ning astu julgelt homsesse päeva!”

Praktikant Jasmiin: „Koostöövihik on ideaalne lahendus nii ettevõtte kui ka töötaja vaatenurgast. Isikliku arengu suunamine ja kasvamine koos ettevõttega tekitab oodatud, hoitud ja kuulatud tunde. Lisaks on hea teada, et ettevõte hoolib minu tulevikuplaanidest. See annab jõudu ja motivatsiooni olla parim versioon iseendast.“


Artikli autor

Jaanika Tutt


Loe lisaks

Previous
Previous

Mitmekesisuse kultuur spordis

Next
Next

Tööandja valimisel on üha tähtsam jätkusuutlikkus